Detektyw cennik

Ile kosztuje detektyw ?

Detektyw cennik.Detektyw Katowice po kilkuset spotkaniach z klientami postanowił podzielić się własnymi spostrzeżeniami …

W dzisiejszych czasach osób chcących lub muszących skorzystać z usług prywatnego detektywa jest dużo. Podobnie ma się sytuacja z osobami zajmującymi się świadczeniem usług detektywistycznych. Miałem przyjemność porozmawiać z kilkunastoma osobami , które w ramach poszukiwania detektywa ostatecznie wybrały Agencję Detektywistyczną Acer z Katowic. Od tychże moich klientów dowiedziałem się ,że obecnie niektórzy detektywi w rozmowach z klientami oferują swoje usługi zaczynające się kosztem 30 zł za godzinę pracy. Górna granica może być nieokreślona jeśli chodzi o wynagrodzenie prywatnego detektywa. Jednak z informacji od klientów wynikało ,że górne granice stawki plasowały się w graniach 200-250 zł za godzinę pracy.

Jak widać na powyższych przykładach rozbieżność cenowa jest znaczna …. Może to wynikać oczywiście ze specyfiki zlecenia , jednak dla przypomnienia – to są informacje od moich klientów. Przy poszukiwaniu agencji detektywistycznej przedstawiali oni swoją sprawę każdemu detektywowi w taki sam sposób i sprawa dotyczyła tego samego problemu. A jednak jak widać ceny pochodziły z dwóch różnych zakresów .

Ile kosztuje detektyw

Dlaczego tak się dzieje ? Z mojego doświadczenia i obserwacji rynku usług detektywistycznych wynika kilka wniosków.

Po pierwsze od momentu deregulacji pewnej grupy zawodów, w tym detektywów , która nastąpiła w 2014 roku do zawodu zaczęli napływać ludzie bez stosownych kwalifikacji i jakiegokolwiek doświadczenia. Nie boję się użyć określenia ,że część z tych ludzi nie ma bladego pojęcia z czym wiąże się zawód prywatnego detektywa i jak zrealizować zlecenie aby osiągnąć najlepsze z możliwych efekty pracy. Jak szukać dowodów w sprawie, jak ocenić zebrany materiał dowodowy, jak „podejść” rozmówcę ,żeby zechciał z nami porozmawiać, i na końcu jak zrobić,żeby być niewidocznym dla innych zdobywając materiał dowodowy. Część z tych ludzi swoje wyobrażenie o tym jak wykonuje się usługi i jak przebiega realizacja obserwacji budowało na pewno na podstawie obejrzanych popularnych seriali telewizyjnych.

Obecnie aby zostać detektywem wystarczy spełnić wymagania formalne i odbyć kurs… Sama obecność na kursie wystarczy aby otrzymać zaświadczenie o jego ukończeniu. I ten dokument uprawnia w dzisiejszych czasach do tego aby starać się o uzyskanie licencji detektywa…

Detektyw cennik

Po drugie niektóre działania detektywa muszą być wsparte pracą zespołu detektywów. Czasami jeden detektyw fizycznie nie będzie w stanie poprowadzić prawidłowo realizacji zlecenia. W takim przypadku agencja detektywistyczna musi posiadać dobry zespół detektywów mogących przystąpić do realizacji zlecenia. A to z kolei wiąże się z dwoma sprawami. Oczywiście wyższymi kosztami realizacji zlecenia oraz koniecznością posiadania odpowiedniego sprzętu w odpowiedniej klasie jakości do realizacji zlecenia .

 

Po trzecie konkurencja pomiędzy firmami …czyli wolny rynek. To akurat jest zdrowa zasada jednak z punktu widzenia klienta mógłbym powiedzieć jak ja bym się zachował szukając wykonawcy zlecenia… Otóż po wykonaniu rozpoznania na rynku na pewno odrzuciłbym oferentów z najniższą ceną. Później skupiłbym się na wybraniu detektywa , który proponuje średnie warunki cenowe. Jeśli detektyw jest uczciwy i znający się na swojej pracy to po rozmowie z klientem powinien ocenić koszty zlecenia. Może również wskazać ,że w określonych przypadkach mogą one być wyższe. Mogą być wyższe z uwagi na możliwość wystąpienia szczególnych sytuacji w konkretnym przypadku. Poza tym jednak – za ceną powinna iść jakość usług im drożej tym lepiej.

 

Po czwarte potrzeba zastosowania specjalistycznego sprzętu lub metod działania. Wielu klientów nie bierze pod uwagę jeszcze jednego aspektu. A mianowicie  ,że w miarę pracy detektywa i zdobywania poszczególnych informacji może zaistnieć konieczność wykorzystania w zleceniu  specjalistycznego sprzętu. To oczywiście podwyższa koszty realizacji zlecenia…

Podsumowanie badania cenników

Badając rynek cen usług detektywistycznych w województwie śląskim i okolicznych województwach spotkałem się z rożnymi wycenami tej samej usługi. To mnie akurat nie dziwiło. Natomiast bardzo mnie dziwiło jak firmy wyceniały usługę obserwacji na kwotę 3000 zł za cały miesiąc prowadzenia czynności po 24h/dobę. Znając koszty prowadzenia firmy nie wiem jak można za takie stawki pracować rzetelnie. Moim zdaniem to jest nabijanie ludzi w butelkę. Takie sprawozdania kończą się z reguły stwierdzeniami,że nie udokumentowano żadnych dowodów w przedmiotowej sprawie…. Widziałem takie sprawozdania pokazywane przez klientów, którzy do nas trafiali.

Masz pytania związane z kosztami wynajęcia detektywa. Nie wiesz czy przedstawiona oferta jest zła? Skontaktuj się z doświadczonymi detektywami Agencji Detektywistycznej ACER. Możemy to skonsultować.

Nasz telefon 504 225 867   Zapraszamy do kontaktu

Detektyw Katowice –  Detektyw Śląsk

Agencja Detektywistyczna ACER